Main Menu
User Menu

11. divize [1898-1945]

11. divize



12. pěší pluk
43. pěší pluk
44. pěší pluk
11. průzkumný pluk
11. dělostřelecký pluk (36x 75mm děla)
11. ženijní pluk
11. spojovací jednotka
11. transportní pluk


21.2.1920 - 26.7.1921 náč. štábu plk. Shuichi Miwa
URL : https://www.valka.cz/11-divize-1898-1945-t20180#76036Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 11. Divize
Datum vzniku 01.10.1898 Zentsuji
Předchůdce -
Datum zániku DD.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 13.08.1937 Šanghajská expediční armáda
07.12.1937 5. Armáda
15.02.1938 Formoská armáda
26.02.1938 v rezervě
28.09.1938 Kuangtungská armáda
21.11.1938 3. Armáda
19.05.1939 5. Armáda
??.04.1945 55. Armáda
Dislokace -
Velitelé 06.08.1917 - 12.04.1919 Machida, Keiu
12.04.1919 - 11.03.1921 Saito, Tsukasa
11.03.1921 - 15.08.1922 Shirakawa, Yoshinori
15.08.1922 - 02.03.1926 Kosai, Hyogo
02.03.1926 - 01.08.1929 Koizumi, Rokuichi
01.08.1929 - 01.10.1931 Matsui, Iwane
01.10.1931 - 18.03.1933 Koto, Tokutaro
18.03.1933 - 01.08.1934 Harada, Keiichi
01.08.1934 - 21.09.1935 Furusho, Mikio
21.09.1935 - 01.05.1936 Tashiro, Kanichiro
01.05.1936 - 14.08.1937 Tada, Hayao
14.08.1937 - 15.07.1938 Yamamuro, Munetake
15.07.1938 - 07.01.1939 Wataru, Hisao
07.01.1939 - 01.12.1939 Naito, Shoichi
01.12.1939 - 15.10.1941 Ushijima, Mitsuru
15.10.1941 - 07.04.1945 Takamori, Takashi
07.04.1945 - DD.09.1945 Ono, Koichi
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/11-divize-1898-1945-t20180#309415Verze : 0