Main Menu
User Menu

5. divize [1888-1945]

5. divize


11. pěší pluk
21. pěší pluk
42. pěší pluk
5. průzkumný pluk
5. dělostřelecký pluk (27 x 75m děla a 12 x 105mm houfnice)
5. ženijní pluk
5. spojovací jednotka
5. transportní pluk


náčelník štábu


- 4.12.1942 – 1.2.1945 gen. mjr. Mabuchi Itsuo
06.06.1894-DD.11.1894 ueda Yusaku
URL : https://www.valka.cz/5-divize-1888-1945-t20126#75698Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 5. Divize
Datum vzniku 14.05.1888 Kumamoto
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 27.07.1937 Čínská posádková armáda
31.08.1937 Severočínský armádní okruh
30.03.1938 2. Armáda
04.07.1938 Severočínský armádní okruh
19.09.1938 21. Armáda
29.11.1938 12. Armáda
05.09.1939 Kuangtungská obranná armáda
29.09.1939 v rezervě
16.10.1939 21. Armáda
09.02.1940 22. Armáda
12.10.1940 v rezervě
06.11.1941 25. Armáda
??.01.1943 19. Armáda
??.03.1945 2. Armáda
Dislokace ---
Velitelé 10.10.1918 - 18.03.1919 Yamada, Ryuichi
18.03.1919 - 15.06.1921 Suzuki, Soroku
15.06.1921 - 06.08.1923 Yamada, Rikutsui
06.08.1923 - 28.07.1926 Kishimoto, Shiketaro
28.07.1926 - 10.08.1928 Maki, Tatsuyuki
10.08.1928 - 01.08.1930 Haraguchi, Hatsutaro
01.08.1930 - 09.01.1932 Terauchi, Hisaichi
09.01.1932 - 05.03.1934 Ninomiya, Harushige
05.03.1934 - 02.12.1935 Koiso, Kuniaki
02.12.1935 - 01.03.1937 Hayashi, Katsura
01.03.1937 - 25.05.1938 Itagaki, Seishiro
25.05.1938 - 09.11.1938 Ando, Rikichi
09.11.1938 - 09.03.1940 Imamura, Hitoshi
09.03.1940 - 15.10.1940 Nakamura, Akito
15.10.1940 - 11.05.1942 Matsui, Takuro
11.05.1942 - 02.10.1944 Yamamoto, Tsutomi
02.10.1944 - 15.08.1945 Yamada, Seiichi
15.08.1945 - DD.09.1945 Kobori, Kinjo
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/5-divize-1888-1945-t20126#307797Verze : 0