Main Menu
User Menu

4. divize [1888-1945]

4. divize


8. pěší pluk
37. pěší pluk
61. pěší pluk
4. průzkumný pluk
4. dělostřelecký pluk (27x 75m děla a 24x 105mm houfnice)
4. ženijní pluk
4. spojovací jednotka
4. transportní pluk



DD.10.1890-DD.MM.1891 náč. štábu Naotoshi Osako
DD.MM.1922-DD.MM.1924 Jiro Tamon
DD.08.1931-DD.MM.1932 Uširoku, Džun
URL : https://www.valka.cz/4-divize-1888-1945-t20122#75694Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 37. Divize
Datum vzniku 14.05.1888 Osaka
Předchůdce -
Datum zániku DD.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 10.02.1937 Kuangtungská armáda
01.07.1940 11. Armáda
06.11.1941 v rezervě
??.03.1942 14. Armáda
??.07.1942 Centrální oblastní armáda
??.09.1943 25. Armáda
DD.MM.1945 15. Armáda
Dislokace -
Velitelé 24.07.1918 - 12.04.1919 Tachibara, Koichiro
12.04.1919 - 15.06.1921 Machida, Keiu
15.06.1921 - 06.08.1923 Suzuki, Soroku
06.08.1923 - 26.08.1927 Muraoka, Chotaro
26.08.1927 - 10.08.1928 Takashi, Hishikari
10.08.1928 - 22.12.1930 Hayashi, Yasakichi
22.12.1930 - 09.01.1932 Abe, Noboyuki
09.01.1932 - 01.08.1934 Terauchi, Hisaichi
01.08.1934 - 01.12.1935 Princ Higashikuni
01.12.1935 - 01.08.1936 Tatekawa, Yoshitsugu
01.08.1936 - 01.03.1937 Imai, Kiyoshi
01.03.1937 - 15.07.1938 Matsui, Inochi
15.07.1938 - 23.09.1939 Sawada, Shigeru
23.09.1939 - 22.07.1940 Yamashita, Tomofumi
22.07.1940 - 18.07.1942 Kitano, Kenzo
18.07.1942 - 25.09.1943 Seki, Genroku
25.09.1943 - 26.12.1944 Baba, Masao
26.12.1944 - DD.09.1945 Kimura, Matsujiro
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/4-divize-1888-1945-t20122#308401Verze : 0