Main Menu
User Menu

3. divize [1888-1945]

3. divize


6. pěší pluk
34. pěší pluk
68. pěší pluk
3. jízdní pluk
3. dělostřelecký pluk (27x 75m děla)
3. ženijní pluk
3. spojovací jednotka
3. transportní pluk


DD.08.1923-DD.MM.192R náč. št. Masatsugu Hata
DD.11.1889-10.06.1891 Ueda Yusaku
URL : https://www.valka.cz/3-divize-1888-1945-t20118#75688Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 3. Divize
Datum vzniku 14.05.1888 Nagoya
Předchůdce -
Datum zániku DD.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 15.08.1937 Šanghajská expediční armáda
14.02.1938 Expediční armáda Centrální Čína
22.08.1938 2. Armáda
09.12.1938 11. Armáda
??.07.1945 Čínská expediční armáda
Dislokace -
Velitelé 15.02.1915 - 25.11.1919 Oba, Jiro
25.11.1919 - 05.05.1921 Kikuchi, Shinnosuke
05.05.1921 - 24.11.1922 Muto, Nobuyoshi
24.11.1922 - 10.03.1923 Hamamo, Matasuke
10.03.1923 - 28.07.1926 Inoue, Kotaro
28.07.1926 - 01.08.1929 Yasumitsu, Kinichi
01.08.1929 - 01.08.1930 Koizumi, Rokuichi
01.08.1930 - 07.11.1930 Sakabe, Masuo
07.11.1930 - 09.01.1932 Kawashima, Yoshiyuke
09.01.1932 - 15.03.1935 Wakayama, Zentaro
15.03.1935 - 23.03.1936 Iwakoshi, Tsuneichi
23.03.1936 - 02.08.1937 Ito, Masaki
02.08.1937 - 14.10.1939 Fujita, Susumu
14.10.1939 - 28.09.1940 Yamawaki, Masataki
28.09.1940 - 24.12.1941 Toyoshima, Fusutaro
24.12.1941 - 25.03.1943 Takahashi, Tagani
25.03.1943 - 01.03.1945 Yamamoto, Mitsuo
01.03.1945 - DD.09.1945 Tatsumi, Eiichi
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/3-divize-1888-1945-t20118#308725Verze : 0