Main Menu
User Menu

2. letecký sbor [1940-1941]

2nd Aviation Corps

2. letecký zbor

2-й авиационный корпус

     
Název:
Name:
2. letecký sbor
Originální název:
Original Name:
2-й авиационный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1940-23.06.1941 Lidový komisariát obrany
23.06.1941-10.07.1941 Hlavní stan hlavního velení
10.07.1941-08.08.1941 Hlavní stan vrchního velení
08.08.1941-18.08.1941 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
05.11.1940-DD.MM.1941 Orel, ? /

Velitel:
Commander:
05.11.1940-18.08.1941 Smirnov, Konstantin Nikolajevič (plukovník letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.11.1940-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
Koževnikov, M. N.: Komandovanije i štab VVS Sovetskoj armii v Velikoj Otěčestvennoj vojně 1941-1945 gg. Moskva 1977.
URL : https://www.valka.cz/2-letecky-sbor-1940-1941-t200970#574779Verze : 3
MOD