Main Menu
User Menu

Letecká správa Dělnicko-rolnické rudé armády [1934-1939]

Air Directorate / Управление Воздушных сил РККА

     
Název:
Name:
Letecká správa Dělnicko-rolnické rudé armády
Originální název:
Original Name:
Управление Воздушных сил Рабоче-крестьянской Красной Армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.11.1934
Předchůdce:
Predecessor:
Správa vojenského letectva Dělnicko-rolnické rudé armády
Datum zániku:
Disbanded:
17.11.1939
Nástupce:
Successor:
Hlavní správa vojenského letectva Rudé armády
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.11.1934-17.11.1939 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
22.11.1934-17.11.1939 Moskva

Velitel:
Commander:
22.11.1934-20.11.1935 Alksnis, Jakov Ivanovič
20.11.1935-23.11.1937 Alksnis, Jakov Ivanovič (armádní velitel 2. stupně)
23.11.1937-22.02.1938 Loktionov, Alexandr Dmitrijevič (sborový velitel)
22.02.1938-17.11.1939 Loktionov, Alexandr Dmitrijevič (armádní velitel 2. stupně)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stěpanov, A. S.: Razvitije sovetskoj aviacii v predvojennyj period. Moskva 2009.
URL : https://www.valka.cz/Letecka-sprava-Delnicko-rolnicke-rude-armady-1934-1939-t200084#573159Verze : 3
MOD