Main Menu
User Menu

Velitelství vojenského letectva Kyjevského vojenského okruhu [1935-1938]

Air Force Command of the Kiev Military District

Veliteľstvo vojenského letectva Kyjevského vojenského okruhu

Командование Военно-Воздушных Сил Киевского военного округа

     
Název:
Name:
Velitelství vojenského letectva Kyjevského vojenského okruhu
Originální název:
Original Name:
Командование Военно-Воздушных Сил Киевского военного округа
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.05.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství vojenského letectva Ukrajinského vojenského okruhu
Datum zániku:
Disbanded:
26.07.1938
Nástupce:
Successor:
Velitelství vojenského letectva Kyjevského zvláštního vojenského okruhu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.05.1935-26.07.1938
17.05.1935-26.07.1938 Kyjevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
17.05.1935-26.07.1938 Kyjev, ? /

Velitel:
Commander:
17.05.1935-DD.11.1935 Ingaunis, Felix Antonovič
DD.11.1935-DD.01.1937 Ingaunis, Felix Antonovič (sborový velitel letectva)
DD.01.1937-03.07.1937 Bachrušin, Alexandr Michajlovič (divizní velitel letectva)
03.07.1937-DD.09.1937
DD.09.1937-26.07.1938 Astachov, Fjodor Alexejevič (divizní velitel letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.05.1935-01.03.1936 206. letecká brigáda
17.05.1935-01.03.1936 255. letecká brigáda
17.05.1935-DD.12.1935 256. letecká brigáda
17.05.1935-DD.12.1935 404. stíhací letecká brigáda
DD.12.1935-DD.MM.1938 56. stíhací letecká brigáda
DD.MM.1936-10.06.1938 13. letecká brigáda zvláštního určení

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kondraťjev, V. I. - Kotělnikov, V. R.: Okraska i oboznačenija samoljotov RKKVF i VVS RKKA do 1940 g. Moskva 2007.
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojenskeho-letectva-Kyjevskeho-vojenskeho-okruhu-1935-1938-t200074#573148Verze : 5
MOD