Main Menu
User Menu

5. brigáda [1925-1936]

5th Brigade

     
Název:
Name:
5. brigáda
Originální název:
Original Name:
5th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
5. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1936
Nástupce:
Successor:
5. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1925-25.08.1936 3. divize
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-25.08.1936 Vancouver, Vancouver Barracks

Velitel:
Commander:
23.03.1925-13.07.1925 Kuhn, Joseph E. (Brigadier General)
13.07.1925-27.09.1926 Wolf, Paul A. (Brigadier General)
27.09.1926-19.02.1927 Williams, Herbert O. (Brigadier General)
19.02.1927-13.10.1927 Leitch, Joseph D. (Brigadier General)
13.10.1927-26.01.1928 Ripley, Henry A. (Colonel)
26.01.1928-06.09.1929 Reeves, James H. (Brigadier General)
05.10.1929-03.11.1932 Wolf, Paul A. (Brigadier General)
03.11.1932-26.01.1933 Ryther, Dwight W. (Colonel)
26.01.1933-28.05.1933 Ford, Stanley H. (Brigadier General)
28.05.1933-02.08.1933 McNamara, Wallace (Colonel)
02.08.1933-24.06.1936 Parsons, James K. (Brigadier General)
24.06.1936-25.08.1936 Hossfeld, Henry (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/5-brigada-1925-1936-t197951#568201Verze : 4
MOD