Main Menu
User Menu

18. skupina stíhačů tanků [1943-1945]

18th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
18. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
18th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
17.04.1943-07.05.1943 Brownwood, Camp Bowie
07.05.1943-12.11.1943 ?, Camp Hood
12.11.1943-24.12.1943 Little Rock, Camp Joseph T. Robinson
24.12.1943-03.08.1944 Forest Hill, Camp Claiborne
03.02.1944-06.04.1944 ?, Louisiana Maneuver Area
06.04.1944-23.07.1944 ?, Camp Howze TX
23.07.1944-06.02.1945 Leesville, Camp Polk
06.02.1945-20.02.1945 Fort Knox, Fort Knox

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mathews, Lafayette D. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/18-skupina-stihacu-tanku-1943-1945-t197588#567562Verze : 0
MOD