Main Menu
User Menu

16. skupina stíhačů tanků [1943-1945]

16th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
16. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
16th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
03.04.1943-09.05.1943 Brownwood, Camp Bowie
09.05.1943-18.10.1943 ?, Camp Hood
18.10.1943-21.01.1944 Columbia, Fort Jackson
21.01.1944-24.03.1944 ?, Tennessee Maneuver Area
24.03.1944-15.10.1944 Morganfield, Camp Breckinridge
15.10.1944-01.11.1944 Edison, Camp Kilmer
01.11.1944-01.11.1944 New York, New York Port of Embarkation
09.11.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Wheaton, Harry J. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/16-skupina-stihacu-tanku-1943-1945-t197586#567560Verze : 0
MOD