Main Menu
User Menu

13. skupina stíhačů tanků [1943-1945]

13th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
13. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
13th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
06.03.1943-12.05.1943 Brownwood, Camp Bowie
12.05.1943-25.08.1943 ?, Camp Hood
25.08.1943-09.11.1943 ?, Tennessee Maneuver Area
09.11.1943-27.03.1944 Augusta, Camp Gordon
27.03.1944-19.12.1944 Columbia, Fort Jackson
19.12.1944-28.12.1944 Seattle, Fort Lawton
28.12.1944-28.12.1944 Seattle, Port of Embarkation

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Darling, Clarence K. (Lieutenant Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/13-skupina-stihacu-tanku-1943-1945-t197583#567557Verze : 1
MOD