Main Menu
User Menu

12. skupina stíhačů tanků [1943-1945]

12th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
12. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
12th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
27.02.1943-14.04.1943 Brownwood, Camp Bowie
14.04.1943-27.07.1943 ?, Camp Hood
27.07.1943-31.01.1944 Desert Centre, Camp Young
31.01.1944-26.05.1944 Forest Hill, Camp Claiborne
26.05.1944-17.09.1944 Ball, Camp Livingston
17.09.1944-24.09.1944 Orangetown, Camp Shanks
24.09.1944-24.09.1944 New York, New York Port of Embarkation
30.09.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Deery, James J. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
URL : https://www.valka.cz/12-skupina-stihacu-tanku-1943-1945-t197582#567556Verze : 1
MOD