Main Menu
User Menu

10. skupina stíhačů tanků [1943-1944]

10th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
10. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
10th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
13.02.1943-01.04.1943 Brownwood, Camp Bowie
01.04.1943-27.06.1943 ?, Camp Hood
27.06.1943-26.08.1943 ?, Louisiana Maneuver Area
26.08.1943-14.11.1943 ?, Camp Gruber OK
14.11.1943-26.02.1944 Desert Centre, Camp Young
26.02.1944-03.05.1944 Lompoc, Camp Cooke
03.05.1944-25.05.1944 ?, Camp Howze TX

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/10-skupina-stihacu-tanku-1943-1944-t197580#567554Verze : 1
MOD