Main Menu
User Menu

9. skupina stíhačů tanků [1942-1945]

9th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
9. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
9th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
13.10.1942-04.12.1942 ?, Camp Hood
04.12.1942-05.03.1943 Brownwood, Camp Bowie
05.03.1943-18.06.1943 ?, Camp Hood
18.06.1943-29.08.1943 ?, Tennessee Maneuver Area
29.08.1943-31.03.1944 Columbus, Camp Atterbury
31.03.1944-03.05.1944 Edison, Camp Kilmer
03.05.1944-03.05.1944 New York, New York Port of Embarkation
16.05.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
13.10.1942-27.01.1944 Hutson, William M. (Lieutenant Colonel)
27.01.1944-24.09.1944 McVicker, Lansing (Colonel)
24.09.1944-20.10.1944 Bidwell, James W. (Lieutenant Colonel)
29.10.1944-01.11.1945 Darling, Clarence K. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/9-skupina-stihacu-tanku-1942-1945-t197579#567553Verze : 1
MOD