Main Menu
User Menu

8. skupina stíhačů tanků [1942-1945]

8th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
8. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
8th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.10.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
13.10.1942-15.01.1943 ?, Camp Hood
15.01.1943-12.03.1943 Brownwood, Camp Bowie
12.03.1943-01.06.1943 ?, Camp Hood
01.06.1943-DD.04.1944 ?, Camp Rucker AL
DD.04.1944-22.08.1944 New Hanover, Fort Dix
22.08.1944-05.09.1944 Taunton, Camp Myles Standish
05.09.1944-05.09.1944 Boston, Boston Port of Embarkation
15.09.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Larter, Harry C. Jr. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/8-skupina-stihacu-tanku-1942-1945-t197578#567552Verze : 0
MOD