Main Menu
User Menu

6. skupina stíhačů tanků [1942-1946]

6th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
6. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
6th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1946
Nástupce:
Successor:
5. konstabulární pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-08.01.1943 ?, Camp Hood
08.01.1943-31.01.1943 Desert Centre, Camp Young
31.01.1943-16.01.1944 ?, Camp Maxey TX
16.01.1944-29.01.1944 Edison, Camp Kilmer
29.01.1944-29.01.1944 New York, New York Port of Embarkation
05.02.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.09.1942-DD.MM.RRRR Purdue, Branner P. (Colonel)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Berry, Logan (Colonel)
03.08.1944-03.06.1945 Searcy, Frank T. (Colonel)
03.06.1945-01.05.1946 Beall, John A. Jr. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/6-skupina-stihacu-tanku-1942-1946-t197575#567549Verze : 1
MOD