Main Menu
User Menu

2. skupina stíhačů tanků [1942-1945]

2nd Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
2. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
2nd Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.03.1942-01.07.1942 San Antonio, Fort Sam Houston
01.07.1942-09.04.1943 ?, Camp Hood
09.04.1943-15.12.1943 Forest Hill, Camp Claiborne
15.12.1943-29.12.1943 Edison, Camp Kilmer
29.12.1943-29.12.1943 New York, New York Port of Embarkation
08.01.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.03.1942-22.01.1945 Elms, George G. (Colonel)
22.01.1945-05.11.1945 Bell, Paul B. (Lieutenant Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/2-skupina-stihacu-tanku-1942-1945-t197536#567465Verze : 1
MOD