Main Menu
User Menu

Gatčina, Letiště Gatčina [1911- ]

Gatchina Airfield / Аеродром Гатчина

     
Název:
Name:
Letiště Gatčina
Originální název:
Original Name:
Аеродром Гатчина
Další názvy:
Other Names:
13.09.1941-26.01.1944 Fliegerhorst Gattschina
13.09.1941-26.01.1944 Fliegerhorst Krasnogwardeisk (?)
Obec:
Municipality:
Gatčina
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
59°33'20.00"N 30°05'34.00"E
Vznik:
Established:
26.03.1911 vybudováno
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.08.1890-DD.MM.1910
Školní vzduchoplavecký park
Aeronautical School Park
DD.MM.1910-DD.MM.1917
Důstojnická vzduchoplavecká škola
Officers aeronautical School
22.06.1941-31.07.1941
120. samostatná spojovací letka
120th Detached Liaison Squadron
DD.12.1941-DD.02.1943
I. skupina Stíhací eskadry 54
1st Group of the 54th Fighter Wing
DD.01.1942-09.03.1942
Doplňovací skupina Stíhací eskadry 54
Replacement Group of the 54th Fighter Wing
DD.02.1942-DD.04.1943
2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 21
2nd Squadron (Army) of the 21st Reconnaissance Group
15.09.1942-11.10.1942
Stíhací eskadra 77
77th Fighter Wing
DD.09.1942-DD.12.1942
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
7th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1942-DD.12.1942
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
8th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1942-DD.12.1942
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
9th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1942-DD.12.1942
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.09.1942-DD.12.1942
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.03.1943-DD.05.1943
III. skupina Stíhací eskadry 51
3rd Group of the 51st Fighter Wing
DD.07.1943-DD.08.1943
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
4th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.07.1943-DD.08.1943
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
5th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.07.1943-DD.08.1943
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
6th Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
DD.07.1943-DD.08.1943
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.07.1943-DD.08.1943
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 2nd Group of the 1st Dive Bomber Wing
18.10.1943-DD.12.1943
Noční bitevní skupina 3
3rd Night Ground Attack Group

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
nejstarší letiště v Rusku (SSSR)
Zdroje:
Sources:
wikimapia.org
URL : https://www.valka.cz/Gatcina-Letiste-Gatcina-1911-t197309#566946Verze : 0
MOD