Main Menu
User Menu

2. československý pěší prapor [1943-1945]

2nd Czechoslovak Infantry Battalion

     
Název:
Name:
2. československý pěší prapor
Originální název:
Original Name:
2. československý pěší prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1945
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 28
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.07.1943-15.05.1945 1. čs. samostatná brigáda
15.05.1945-25.05.1945 1. čs. divise
Dislokace:
Deployed:
03.07.1943-DD.09.1943 Novochopersk, ?
DD.09.1943-DD.03.1944 východoevropské válčiště
DD.03.1944-DD.05.1944 ?, ?
DD.05.1944-DD.08.1944 ?, ?
DD.08.1944-DD.09.1944 ?, ?
DD.09.1944-DD.05.1945 východoevropské válčiště
DD.05.1945-25.05.1945 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
03.07.1943-DD.09.1943 Kholl, Josef (kapitán pěchoty)
DD.09.1943-DD.01.1944 Kukla, Miloslav (major pěchoty)
DD.01.1944-DD.02.1944 Záhora, Otmar (kapitán pěchoty)
DD.02.1944-DD.03.1944 Záhora, Otmar (štábní kapitán pěchoty)
DD.03.1944-DD.06.1944 ?, ? ( )
01.06.1944-23.02.1945 Knop, Josef (major pěchoty)
23.02.1945-DD.04.1945 Čeřenský, Václav (štábní kapitán pěchoty)
DD.04.1945-25.05.1945 Voves, František (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/2-ceskoslovensky-pesi-prapor-1943-1945-t197204#566754Verze : 4
MOD