Main Menu
User Menu

Velitelství zbraní SS Maďarsko [1944-1945]

Waffen SS Command Hungary / Befehlshaber der Waffen-SS Ungarn

     
Název:
Name:
Velitelství zbraní SS Maďarsko
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber der Waffen-SS Ungarn
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
31.03.1944-12.02.1945 Budapest, ? /

Velitel:
Commander:
06.04.1944-01.09.1944 Keppler, Georg (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
01.09.1944-01.11.1944 Pfeffer-Wildenbruch, Karl (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
01.11.1944-12.02.1945 Keppler, Georg (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1944-DD.MM.RRRR Alohinger, Hubert von (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1944-31.10.1944 23. horská divize SS Kama (chorvatská č. 2)
DD.08.1944-DD.09.1944 8. jezdecká divize SS Florian Geyer
DD.08.1944-DD.10.1944 Horská brigáda SS (tatarská č.1)
01.10.1944-DD.11.1944 31. dobrovolnická granátnická divize SS

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.axishistory.com
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-zbrani-SS-Madarsko-1944-1945-t196991#566334Verze : 1
MOD