Main Menu
User Menu

61. gardový stíhací letecký sbor [1949-1980]

61st Guards Fighter Air Corps / 61-й гвардейский истребительный авиационный корпус (61 гиак)

     
Název:
Name:
61. gardový stíhací letecký sbor
Originální název:
Original Name:
61-й гвардейский истребительный авиационный Минский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.02.1949
Předchůdce:
Predecessor:
1. gardový stíhací letecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1980
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.02.1949-04.04.1968 24. letecká armáda
04.04.1968-01.05.1980 16. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
20.02.1949-01.05.1980 Wittenberg, ? /

Velitel:
Commander:
05.03.1949-DD.12.1949 Mironov, Sergej Ivanovič (generálmajor letectva)
DD.12.1949-DD.10.1951 Čupikov, Pavel Fjodorovič (plukovník)
DD.11.1954-DD.12.1957 Kočergin, Ivan Alexandrovič (generálmajor letectva)
DD.MM.1960-DD.MM.1966 Doľnikov, Grigorij Ustinovič (generálmajor letectva)
DD.MM.1968-DD.MM.1971 Šibanov, Nikolaj Vasilievič (generálmajor letectva)
DD.MM.1975-DD.MM.1975 Strižakov, Anatolij Jefimovič (plukovník)
DD.07.1978-DD.05.1980 Strogov, Anatolij Nikandrovič (generálmajor letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
20.02.1949-01.05.1980 Gardový Minský stíhací letecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/61-gardovy-stihaci-letecky-sbor-1949-1980-t196932#566183Verze : 7
MOD