Main Menu
User Menu

Zabajkalská frontová skupina [1939-1940]

Transbaikal Front Group / Забайкальская фронтовая группа

     
Název:
Name:
Zabajkalská frontová skupina
Originální název:
Original Name:
Забайкальская фронтовая группа
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.06.1940
Nástupce:
Successor:
Dálnovýchodní front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1939-21.06.1940 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
05.07.1939-21.06.1940 Čita

Velitel:
Commander:
05.07.1939-DD.12.1939 Štern, Grigorij Michajlovič (armádní velitel 2. stupně)
DD.12.1939-DD.03.1940
DD.03.1940-04.06.1940 Štern, Grigorij Michajlovič (armádní velitel 2. stupně)
04.06.1940-21.06.1940 Štern, Grigorij Michajlovič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

DD.06.1940-21.06.1940 Kuzněcov, (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva 2005.
URL : https://www.valka.cz/Zabajkalska-frontova-skupina-1939-1940-t196586#565524Verze : 4
MOD