Main Menu
User Menu

6. střelecký sbor [1942-1943]

6th Rifle Corps

6-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
6. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
6-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.04.1943
Nástupce:
Successor:
19. gardový střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.06.1942-DD.09.1942 Sibiřský vojenský okruh
DD.09.1942-DD.10.1942 Moskevský vojenský okruh
DD.10.1942-DD.11.1942 22. armáda
DD.11.1942-DD.03.1943 41. armáda
DD.03.1943-17.04.1943 22. armáda
Dislokace:
Deployed:
27.06.1942-DD.09.1942 Novokuzněck, ?
DD.09.1942-17.04.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
27.06.1942-17.04.1943 Povetkin, Stěpan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/6-strelecky-sbor-1942-1943-t196469#565294Verze : 3
MOD