Main Menu
User Menu

109. střelecký sbor [1943-RRRR]

109th Rifle Corps / 109-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
109. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
109-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Přímořská operační skupina Leningradského frontu
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.11.1943-05.01.1944 Nikitin, Ivan Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
06.01.1944-DD.01.1946 Alfjorov, Ivan Prokopievič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1943-10.05.1944 Boľšakov, Dmitrij Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.03.1944-10.03.1944 48. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://pamyat-naroda.ru/warunit/id4062/
URL : https://www.valka.cz/109-strelecky-sbor-1943-RRRR-t196444#565261Verze : 0
MOD