Main Menu
User Menu

95. střelecký sbor [1943-RRRR]

95th Rifle Corps

95-й стрелковый корпус (95 ск)

     
Název:
Name:
95. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
95-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.10.1943-15.11.1943 Běloruský front
16.11.1943-29.04.1944 65. armáda
30.04.1944-24.01.1945 18. armáda
25.01.1945-08.02.1945 4. ukrajinský front
09.02.1945-08.04.1945 38. armáda
08.04.1945-11.05.1945 1. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
21.06.1944-30.06.1944 Averjanov, Nikolaj Jakovlevič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
22.07.1944-DD.05.1945 Averjanov, Nikolaj Jakovlevič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
07.05.1945-03.09.1945 Roginskij, Sergej Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1943-DD.11.1943 38. gardová střelecká divize
DD.12.1943-DD.01.1944 38. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 21.10.1943 do 11.05.1945

1) dočasne poverený velením
Zdroje:
Sources:
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/95-strelecky-sbor-1943-RRRR-t196441#565257Verze : 0
MOD