Main Menu
User Menu

5. střelecký sbor [1942-1945]

5th Rifle Corps / 5-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
5. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
5-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.06.1942-DD.07.1943 1. armáda
DD.07.1943-DD.04.1945 35. armáda
DD.04.1945-DD.08.1945 Dálnovýchodní front
DD.08.1945-10.09.1945 2. dálnovýchodní front
10.09.1945-01.10.1945 Dálnovýchodní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
27.06.1942-10.09.1945 dálnovýchodní válčiště
10.09.1945-01.10.1945 Bikin

Velitel:
Commander:
27.06.1942-26.06.1943 Chvostov, (plukovník)
26.06.1943-01.10.1945 Paškov, Ivan Zacharovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/5-strelecky-sbor-1942-1945-t196389#565169Verze : 2
MOD