Main Menu
User Menu

Kanadský department [1776-1776]

Canadian Department

     
Název:
Name:
Kanadský department
Originální název:
Original Name:
Canadian Department
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.01.1776
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1776
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
17.01.1776-17.02.1776 Wooster, David ( )
17.02.1776-01.03.1776 Lee, Charles ( )
06.03.1776-01.06.1776 Thomas, John ( )
01.06.1776-02.07.1776 Sullivan, John ( )
17.06.1776-08.07.1776 Gates, Horatio ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.01.1776-02.07.1776 Burrallův pluk
15.04.1776-02.07.1776 Elmorův pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 5. kontinentální pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Robert K. Wright: The Continental Army, U.S. Army Center of Military History, Washington, D.C., 2006
URL : https://www.valka.cz/Kanadsky-department-1776-1776-t196380#565148Verze : 1
MOD