Main Menu
User Menu

Horský dělostřelecký pluk 79 [1936-1945]

79th Mountain Artillery Regiment

Gebirgs-Artillerie-Regiment 79

     
Název:
Name:
Horský dělostřelecký pluk 79
Originální název:
Original Name:
Gebirgs-Artillerie-Regiment 79
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1936-09.04.1938 Horská brigáda
09.04.1938-12.03.1945 1. horská divize
12.03.1945-08.05.1945 1. lidová horská divize
Dislokace:
Deployed:
06.10.1936-DD.03.1938 Garmisch-Partenkirchen, ? /

Velitel:
Commander:
12.10.1937-22.04.1940 Wintergerst, Karl (Oberst)
22.04.1940-10.03.1942 Winkler, Max (Oberst)
10.03.1942-DD.05.1942 Le Fort, Peter von (Major)
DD.05.1942-DD.MM.1943 Sommer, Heinz (Oberst)
DD.MM.1943-DD.09.1943 Große-Leege, Walter (Oberstleutnant)
DD.09.1943-DD.10.1944 Will, Hermann (Oberst)
DD.10.1944-DD.12.1944 Wagner, Franz (Major)
DD.12.1944-DD.01.1945 Le Fort, Peter von (Oberstleutnant)
DD.01.1945-DD.04.1945 Backofen, Hans (Major)
DD.04.1945-08.05.1945 Wagner, Franz (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Horsky-delostrelecky-pluk-79-1936-1945-t196252#564804Verze : 0
MOD