Main Menu
User Menu

Horský dělostřelecký pluk 112 [1938-1945]

112th Mountain Artillery Regiment

Gebirgs-Artillerie-Regiment 112

     
Název:
Name:
Horský dělostřelecký pluk 112
Originální název:
Original Name:
Gebirgs-Artillerie-Regiment 112
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1938-08.05.1945 3. horská divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.09.1939-DD.07.1940 Meindl, Eugen (Oberst)
DD.07.1940-DD.07.1942 Mönch, Hans (Oberst)
DD.07.1942-20.09.1942 Eder, (Oberst)
20.09.1942-17.01.1943 Strohmaier, Hubert (Oberst)
17.01.1943-11.10.1944 Kreppel, Hans (Oberst)
11.10.1944-DD.12.1944 Aigner, von (Oberstleutnant)
DD.03.1945-DD.05.1945 Musch, (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Horsky-delostrelecky-pluk-112-1938-1945-t196192#564616Verze : 0
MOD