Main Menu
User Menu

Longavesnes, Letiště Longavesnes [1917-1918]

Longavesnes Aerodrome

     
Název:
Name:
Letiště Longavesnes
Originální název:
Original Name:
Longavesnes Aerodrome
Další názvy:
Other Names:
DD.03.1918-DD.08.1918 Militärflugplatz Lieramont
Obec:
Municipality:
Longavesnes
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°58'32.00"N 03°03'54.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1917 ?
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.1918 opuštěno(?)
Poznámka:
Note:
Letiště (přistávací plocha) během 1. světové války.
Zdroje:
Sources:
https://www.anciens-aerodromes.com/?p=7224
Jefford, Wing Commander C.G., MBE, BA, RAF(Retd.). RAF Squadrons, a Comprehensive record of the Movement and Equipment of all RAF Squadrons and their Antecedents since 1912. Shrewsbury, Shropshire, UK: Airlife Publishing, 1988 (second edition 2001). ISBN 1-85310-053-6.
URL : https://www.valka.cz/Longavesnes-Letiste-Longavesnes-1917-1918-t196174#564574Verze : 0
MOD
Dislokované německé letecké jednotky

DD.03.1918-DD.03.1918 Fl.Abt A232
19.03.1918-15.04.1918 Jasta 76
24.03.1918-31.07.1918 Jasta 46
26.03.1918-23.04.1918 Jasta 5
DD.04.1918-DD.04.1918 SchutzSt 10
DD.08.1918-22.08.1918 SchutzSt 3
DD.08.1918-22.08.1918 SchutzSt 13
DD.08.1918-22.08.1918 Fl.Abt A217
DD.08.1918-22.08.1918 Fl.Abt A224

zdroj
https://www.anciens-aerodromes.com/?p=7224
URL : https://www.valka.cz/Longavesnes-Letiste-Longavesnes-1917-1918-t196174#564576Verze : 1
MOD