Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 2. armády [1940-1945]

Air Force of the 2nd Army

Vzdušné sily 2. armády

Военно-Воздушные Силы 2-й армии (ВВС 2 A)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 2. armády
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 2-й Краснознаменной армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Vzdušné sily 2. samostatnej armády Červenej zástavy
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
11. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1940-15.08.1942 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1940-DD.08.1942 Blagoveščensk, ? /

Velitel:
Commander:
01.07.1940-DD.12.1940 Žigarev, Pavel Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.08.1940-28.06.1941 31. smíšená letecká divize
24.08.1941-15.08.1942 96. smíšená letecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 28. samostatná pozorovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.proza.ru/2015/03/06/1084
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-2-armady-1940-1945-t195856#629921Verze : 0
MOD