Main Menu
User Menu

Adžedábíja, Letiště Agedabia [19RR-19RR]

Agedabia Airfield

     
Název:
Name:
Letiště Agedabia
Originální název:
Original Name:
Agedabia Airfield
Další názvy:
Other Names:
DD.04.1941-DD.02.1942 Feldflugplatz Agedabia-West (?)
Obec:
Municipality:
Adžedábíja
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
30°46'00.00"N 20°12'30.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.04.1941-DD.05.1941
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
4th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.04.1941-DD.05.1941
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
5th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.04.1941-DD.05.1941
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
6th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.04.1941-DD.05.1941
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
2nd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.04.1941-DD.05.1941
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
26.12.1941-31.12.1941
III. skupina Stíhací eskadry 27
3rd Group of the 27th Fighter Wing
DD.12.1941-13.01.1942
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
4th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.12.1941-13.01.1942
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
5th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.12.1941-13.01.1942
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
6th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.12.1941-13.01.1942
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
2nd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.12.1941-13.01.1942
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Staff of the 2nd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
01.01.1942-13.01.1942
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
1st Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
01.01.1942-DD.02.1942
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
1st Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
01.01.1942-13.01.1942
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
2nd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
01.01.1942-DD.02.1942
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
2nd Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
01.01.1942-13.01.1942
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
01.01.1942-DD.02.1942
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
3rd Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
01.01.1942-DD.02.1942
Eskadra střemhlavých bombardérů 3
3rd Dive Bomber Wing
01.01.1942-13.01.1942
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
01.01.1942-DD.02.1942
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
1st Group of the 3rd Dive Bomber Wing
01.01.1942-22.01.1940
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
01.01.1942-04.01.1942
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
01.01.1942-13.01.1942
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Staff of the 1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
01.01.1942-DD.02.1942
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 3
Staff of the 1st Group of the 3rd Dive Bomber Wing
13.01.1942-DD.02.1942
4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
4th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
13.01.1942-DD.02.1942
5. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
5th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
13.01.1942-DD.02.1942
6. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 3
6th Squadron of the 3rd Dive Bomber Wing
13.01.1942-DD.02.1942
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 3
2nd Group of the 3rd Dive Bomber Wing
13.01.1942-DD.02.1942
Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 3
Staff of the 2nd Group of the 3rd Dive Bomber Wing
27.01.1942-01.02.1942
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
27.01.1942-01.02.1942
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
27.01.1942-31.01.1942
Letecké velitelství Afrika
Air Command Africa
27.01.1942-07.02.1942
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
DD.01.1942-01.02.1942
III. skupina Stíhací eskadry 27
3rd Group of the 27th Fighter Wing
DD.02.1942-DD.02.1942
2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 14
2nd Squadron (Army) of the 14th Reconnaissance Group
09.12.1942-21.12.1942
145. peruť RAF
No. 145 Squadron RAF

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Dvě těsně sousedící přistávací plochy označované jako East a West.
Zdroje:
Sources:
Jefford, Wing Commander C.G., MBE, BA, RAF(Retd.). RAF Squadrons, a Comprehensive record of the Movement and Equipment of all RAF Squadrons and their Antecedents since 1912. Shrewsbury, Shropshire, UK: Airlife Publishing, 1988 (second edition 2001). ISBN 1-85310-053-6.
www.wwii-photos-maps.com
www.ww2.dk (p.7)
URL : https://www.valka.cz/Adzedabija-Letiste-Agedabia-19RR-19RR-t195701#563342Verze : 0
MOD