Main Menu
User Menu

Silniční oddělení [1950-1992]

Road Section

     
Název:
Name:
Silniční oddělení
Originální název:
Original Name:
Silniční oddělení
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.08.1950-01.11.1962 Hlavní týl
01.11.1962-01.09.1967 Provozní a silniční správa
01.09.1967-01.09.1969 Hlavní týl
01.09.1969-31.12.1992 Správa vojenské dopravy
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-31.12.1992 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.11.1962-DD.01.1964 Bečvář, František (Podplukovník)
DD.10.1969-01.05.1971 Bečvář, František (Podplukovník)
01.05.1971-DD.02.1972 Bečvář, František (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Silnicni-oddeleni-1950-1992-t195354#562608Verze : 1
MOD