Main Menu
User Menu

Vojenská politická akademie [1953-1969]

Military Political Academy

Vojenská politická akadémia

     
Název:
Name:
Vojenská politická akademie
Originální název:
Original Name:
Vojenská politická akademie
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
Vojenská akademie
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1953-01.09.1969 Hlavní politická správa
Dislokace:
Deployed:
15.08.1953-01.09.1969 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1953-DD.12.1955 Anton, Alois (Podplukovník)
DD.12.1955-DD.10.1958 Zeman, Jan (Generálmajor)
DD.10.1958-DD.12.1963 Michalec, Václav (Plukovník)
DD.12.1963-01.05.1967 Macháč, Jaromír (Generálmajor)
01.05.1967-DD.05.1968 Macháč, Jaromír (Generálporučík)
DD.05.1968-01.09.1969 Mencl, Vojtěch (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.05.1961-01.09.1969 Vojenská akademie Klementa Gottwalda
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-politicka-akademie-1953-1969-t195205#562102Verze : 1
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
DD.MM.1953 DD.MM.1955 Klícha, Jaroslav
DD.MM.1953 DD.MM.1955 - Čepický, Josef
DD.MM.1954 DD.MM.1956 - Čihák, Vladimír
DD.MM.1955 DD.MM.1957 - Machač, Jaromír
DD.MM.1956 DD.MM.1959 Hatala, František
DD.MM.1956 DD.MM.1960 Marušák, Josef
DD.MM.1958 DD.MM.1961 Brabec, Antonín
DD.MM.1958 DD.MM.1961 - Hašana, Július
16.05.1966 30.08.1966 Sabol, Leonard
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-politicka-akademie-1953-1969-t195205#562108Verze : 0
MOD