Main Menu
User Menu

Velitelství letectva 17. armády [1940-1942]

Air Force Command of the 17th Army / Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 17 (Koluft 17)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva 17. armády
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 17
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva 8. armády
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1942
Nástupce:
Successor:
Skupina blízkého průzkumu 9
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.12.1940-DD.05.1942 17. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.12.1940-31.05.1941 Kettembeil, Karl (Oberst)
01.06.1941-14.12.1941 Kettembeil, Karl (Generalmajor)
15.12.1941-DD.05.1942 Volkmann, Dietrich ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-DD.MM.RRRR 1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 41
22.06.1941-DD.MM.RRRR 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 32
22.06.1941-DD.MM.RRRR 8. letka (armádní) Průzkumné skupiny 32

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kol17.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-17-armady-1940-1942-t195118#561960Verze : 2
MOD