Main Menu
User Menu

Velitelství letectva 8. armády [1939-1940]

Air Force Command of the 8th Army / Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 8 (Koluft 8)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva 8. armády
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 8
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Průzkumná skupina 41
Datum zániku:
Disbanded:
19.12.1940
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva 17. armády
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-20.10.1939 8. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.08.1939-18.11.1939 Gerlach, Karl von (Oberst)
19.11.1939-10.03.1940 Gnamm, Walter (Oberleutnant)
11.03.1940-01.05.1940 Rudloff, Werner von (Oberst)
02.05.1940-19.12.1940 Kettembeil, Karl (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-DD.MM.RRRR 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22
01.09.1939-DD.MM.RRRR 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 23
01.09.1939-DD.MM.RRRR 5. letka (armádní) Průzkumné skupiny 13

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kol8.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-8-armady-1939-1940-t195117#561958Verze : 1
MOD