Main Menu
User Menu

Velitelství letectva 9. armády [1940-1942]

Air Force Command of the 9th Army / Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 9 (Koluft 9)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva 9. armády
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 9
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva 18. armády
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1942
Nástupce:
Successor:
Skupina blízkého průzkumu 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.07.1940-17.02.1941 ?, ? ( )
18.02.1941-17.10.1941 Müller-Kahle, Albert (Generalmajor)
22.12.1941-DD.05.1942 Stein, Erich (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-DD.MM.RRRR 1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 31
22.06.1941-DD.05.1942 2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
22.06.1941-DD.MM.RRRR 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 10
22.06.1941-DD.MM.RRRR 4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 14
22.06.1941-DD.MM.RRRR 5. letka (armádní) Průzkumné skupiny 41

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kol18.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-9-armady-1940-1942-t195116#561954Verze : 1
MOD
Podřízené jednotky k 22.06.1941:


Stab/Koluft 9
Kurierstaffel 8
4.(F)/Aufklärungsgruppe 14
4.(H)/Aufklärungsgruppe 10
2.(H)/Aufklärungsgruppe 12
1.(H)/Aufklärungsgruppe 31
5.(H)/Aufklärungsgruppe 41
Stab/Flak-Regiment 125 (mot.) with:
- II./Flak-Regiment 4 (mot.)
- I./Flak-Regiment 52 (mot.)
- II./Flak-Regiment 491 (mot.)
- I./Flak-Lehr-Regiment (mot.)
Luftnachrichten-Abteilung 1 (H) (mot.)


Zdroje:
https://www.ww2.dk/air/recon/kol9.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-9-armady-1940-1942-t195116#561956Verze : 0
MOD