Main Menu
User Menu

Velitelství letectva 18. armády [1939-1940]

Air Force Command of the 18th Army / Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 18 (Koluft 18)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva 18. armády
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Armee-Oberkommando 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva 5. armády
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1940
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva 9. armády
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.11.1939-DD.07.1940 18. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.11.1939-31.05.1940 Brunner, Arthur (Oberst)
01.06.1940-02.07.1940 Abernetty, Otto (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.05.1940-DD.MM.RRRR 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 21
10.05.1940-DD.MM.RRRR 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 23
10.05.1940-DD.MM.RRRR 7. letka (dálková) Instrukční eskadry 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kol18.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-18-armady-1939-1940-t195115#561952Verze : 0
MOD