Main Menu
User Menu

Idrica, Letiště Idrica [1941-RRRR]

Idrica Airfield / Аеродром Идрица

     
Název:
Name:
Letiště Idrica
Originální název:
Original Name:
Аеродром Идрица (?)
Další názvy:
Other Names:
15.07.1941-13.07.1944 Feldflugplatz Idriza
Obec:
Municipality:
Idrica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
56°20'54.00"N 28°53'33.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1941 vybudované
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.12.1942-DD.01.1943
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
3rd Group of the 1st Dive Bomber Wing
DD.07.1943-18.10.1943
Skupina rušivého bombardování Letecké armády 1
Harassement Bomber Group of the 1st Air Fleet
DD.09.1943-DD.12.1943
IV. skupina Stíhací eskadry 54
4th Group of the 54th Fighter Wing
DD.09.1943-DD.11.1943
Skupina blízkého průzkumu 11
11th Short-Range Reconnaissance Group
18.10.1943-06.07.1944
Noční bitevní skupina 1
1st Night Ground Attack Group
DD.10.1943-DD.12.1943
Noční bitevní skupina 11 (estonská)
11th Night Ground Attack Group (Estonian)
DD.11.1943-DD.01.1944
2. letka Bitevní eskadry 5
2nd Squadron of the 5th Ground Attack Wing
DD.11.1943-DD.01.1944
3. letka Bitevní eskadry 5
3rd Squadron of the 5th Ground Attack Wing
DD.11.1943-DD.01.1944
I. skupina Bitevní eskadry 5
1st Group of the 5th Ground Attack Wing
DD.11.1943-DD.01.1944
Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 5
Staf of the 1st Group of the 5th Ground Attack Wing
DD.01.1944-10.07.1944
1. letka Skupiny blízkého průzkumu 5
1st Squadron of the 5th Short-Range Reconnaissance Group
DD.01.1944-28.05.1944
Skupina blízkého průzkumu 5
5th Short-Range Reconnaissance Group
22.02.1944-12.03.1944
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 31
1st Squadron (Army) of the 31st Reconnaissance Group
DD.02.1944-DD.03.1944
2. letka Skupiny blízkého průzkumu 5
2nd Squadron of the 5th Short-Range Reconnaissance Group
28.04.1944-13.05.1944
II. skupina Bitevní eskadry 1
2nd Group of the 1st Ground Attack Wing
09.05.1944-15.06.1944
4. letka Bitevní eskadry 3
4th Squadron of the 3rd Ground Attack Wing
09.05.1944-15.06.1944
5. letka Bitevní eskadry 3
5th Squadron of the 3rd Ground Attack Wing
09.05.1944-15.06.1944
6. letka Bitevní eskadry 3
6th Squadron of the 3rd Ground Attack Wing
09.05.1944-15.06.1944
II. skupina Bitevní eskadry 3
2nd Group of the 3rd Ground Attack Wing
09.05.1944-15.06.1944
Štáb II. skupiny Bitevní eskadry 3
Staf of the 2nd Group of the 3rd Ground Attack Wing
01.07.1944-08.07.1944
7. letka Bitevní eskadry 3
7th Squadron of the 3rd Ground Attack Wing
01.07.1944-08.07.1944
8. letka Bitevní eskadry 3
8th Squadron of the 3rd Ground Attack Wing
01.07.1944-08.07.1944
9. letka Bitevní eskadry 3
9th Squadron of the 3rd Ground Attack Wing
01.07.1944-08.07.1944
III. skupina Bitevní eskadry 3
3rd Group of the 3rd Ground Attack Wing
01.07.1944-08.07.1944
Štáb III. skupiny Bitevní eskadry 3
Staff of the 3rd Group of the 3rd Ground Attack Wing
02.07.1944-09.07.1944
Stíhací eskadra 54
54th Fighter Wing

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.forgottenairfields.com
forum.12oclockhigh.net
URL : https://www.valka.cz/Idrica-Letiste-Idrica-1941-RRRR-t194602#560312Verze : 0
MOD
Diskuse
Dislokované jednotky LW:
III./St.G 1 (Dec 42 – Jan 43)
Stab/NAGr. 11 (Oct-Dec 43)
all or elements of NSGr. 1 (Oct 43 – Jun 44)
elements of II./JG 5 (Nov 43 – Jan 44)
1.(H)/Aufkl.Gr. 31 (Nov 43 – Jan/Feb 44)
2./Fliegergruppe z.b.V. 7 (Nov 43 – Jan/Feb 44)
I./SG 5 (Nov 43 – Jan 44)
NSGr. 11 (estn.) (Nov 43 – Feb 44)
Stab/NAGr. 5 (Feb-May 44)
1./NAGr. 5 (Feb-Jun 44)
2./NAGr. 5 (Feb-Mar/Apr 44)
II./SG 1 (Apr-May 44)
II./SG 3 (May-Jun 44)
III./SG 3 (Jun-Jul 44)
Stab/JG 54 (Jul 44)
URL : https://www.valka.cz/Idrica-Letiste-Idrica-1941-RRRR-t194602#591584Verze : 1
MOD