Main Menu
User Menu

Velitelství letectva Skupiny armád B [1939-1941]

Air Force Command of the Army Group B / Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe B (Koluft B)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva Skupiny armád B
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe B
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva Skupiny armád Sever
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Skupiny armád Střed
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1939-20.06.1941 Skupina armád B
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
12.10.1939-25.10.1939 Krocker, Victor (Generalmajor)
25.10.1939-31.12.1939 Bieneck, Hellmuth (Generalmajor)
01.01.1940-01.06.1940 Abernetty, Otto (Oberst)
01.06.1940-28.02.1941 Wieland, Günther (Oberst)
01.03.1941-31.05.1941 ?, ? ( )
01.06.1941-20.06.1941 Zoch, Philipp (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.05.1940-DD.MM.RRRR 2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 11

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kolb.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-Skupiny-armad-B-1939-1941-t194407#559778Verze : 1
MOD