Main Menu
User Menu

Velitelství letectva Skupiny armád A [1939-1941]

Air Force Command of the Army Group A / Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe A (Koluft A)

     
Název:
Name:
Velitelství letectva Skupiny armád A
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Luftwaffe Heeresgruppe A
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva Skupiny armád Jih
Datum zániku:
Disbanded:
21.06.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Skupiny armád Jih
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.08.1939-21.06.1941 Skupina armád A
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.08.1939-30.11.1939 Kieffer, Maximilian (Oberst)
01.12.1939-08.02.1941 Kieffer, Maximilian (Generalmajor)
01.03.1941-21.06.1941 Drum, Karl (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.05.1940-DD.MM.RRRR 3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 11

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/recon/kola.html
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-Skupiny-armad-A-1939-1941-t194403#559771Verze : 2
MOD