Main Menu
User Menu

Úderná stíhací peruť 303 [1984-1994]

Strike Fighter Squadron 303 "Golden Hawk" / VFA-303

     
Název:
Name:
Úderná stíhací peruť 303
Originální název:
Original Name:
Strike Fighter Squadron 303
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1984
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť 303
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1994
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1984-31.12.1994 Záložní palubní letecké křídlo 30
Dislokace:
Deployed:
01.01.1984-31.12.1994 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
01.01.1984-DD.MM.1984 Banks, Richard A. (Commander)
DD.MM.1984-DD.10.1985 Greathouse, Robert R. (Commander)
DD.10.1985-10.04.1987 Green, Jon L. (Commander)
11.04.1987-21.10.1988 Davis, Scott H. (Commander)
22.10.1988-18.05.1990 Wood, John S. (Commander)
19.05.1990-17.05.1991 Askey, Charles B. (Commander)
18.05.1991-18.09.1992 Douglas, Barry C. (Commander)
19.09.1992-07.01.1994 Smeltzer, Ronald J. (Commander)
08.01.1994-31.12.1994 Schram, Jeffrey L. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.01.1984-18.10.1985 Vought (LTV) A-7A Corsair II
01.01.1984-18.10.1985 Vought (LTV) A-7B Corsair II
19.10.1985-31.12.1994 McDonnnell Douglas F/A-18A
Poznámka:
Note:
Krycie meno: Golden Hawks
Chvostový kód: ND
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Uderna-stihaci-perut-303-1984-1994-t19420#372348Verze : 0
MOD
Obdržané vyznamenania:


Vyznamenanie
Stuha
Dôvod / dátum udelenia
Poznámka
NAVE

01.01.1987-31.12.1987
01.01.1989-31.12.1989
01.01.1991-31.12.1991




Zdroj: Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Uderna-stihaci-perut-303-1984-1994-t19420#372528Verze : 0
MOD