Main Menu
User Menu

2. pěší brigáda [1936-1940]

2nd Infantry Brigade

     
Název:
Name:
2. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
2nd Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1936
Předchůdce:
Predecessor:
2. brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.08.1936-11.10.1939 1. divize
11.10.1939-01.06.1940 2. sborová oblast
Dislokace:
Deployed:
24.08.1936-01.06.1940 Oswego, Fort Ontario

Velitel:
Commander:
24.08.1936-08.01.1937 Miles, Perry L. (Brigadier General)
08.01.1937-04.03.1937 Cooper, Hiram M. (Colonel)
04.03.1937-15.06.1938 Short, Walter C. (Brigadier General)
15.06.1938-25.08.1938 Crystal, Thomas L. (Colonel)
25.08.1938-01.03.1940 Phillipson, Irving J. (Brigadier General)
01.03.1940-01.06.1940 Dowell, Cassius M. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.08.1936-11.10.1939 26. pěší pluk
24.08.1936-11.10.1939 28. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999 (p. 136)
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-brigada-1936-1940-t193823#557922Verze : 3
MOD
2. pěší brigáda dorazila do Hoboken 3. září 1919 po devíti měsících okupační služby v oblasti kolem německého Koblence. 10. září se v New Yorku zúčastnila slavnostní přehlídky a poté odjela do Washingtonu, kde se 17. září zúčastnila další přehlídky. Brigáda byla následně dislokována v marylandském Camp George G. Meade, kde prošla demobilizací na mírové stavy. Poté byla nejprve v říjnu 1919 redislokována do kentuckého Camp Zachary Taylor, aby se následně v únoru přesunula do Lexingtonu ve stejném státě. V souvislosti s projednáváním případu znásilnění zde bylo nutno vyhlásit výjimečný stav a 2. pěší brigáda byla použita při jeho zavádění. V září 1920 byla brigáda přesunuta do newjerseyského Camp Dix. Po necelých dvou letech, v červenci 1922, se velitelství brigády přestěhovalo do newyorských Madison Barracks. Jí podřízení pluky byly dislokovány v posádkách v severní části státu New York. K 23. březnu 1925 byla 2. pěší brigáda přejmenována na 2. brigádu. V polovině října 1931 bylo velitelství redislokováno do newyorského Fort Ontario. V dubnu 1933 brigáda převzala řízení Severního okruhu Občanského sboru ochrany přírody při 2. sborové oblasti. K 24. srpnu 1936 byla 2. brigáda přejmenována zpět na 2. pěší brigádu. Brigáda podporovala činnost Občanského sboru ochrany přírody až do roku 1939. Navíc jednotky brigády pravidelně každé léto poskytovaly pomoc při organizaci letních táborů pro Občanský vojenský výcvikový tábor, pro Výcvikový sbor záložních důstojníků a pro pěší součásti 98. divize, což byla záložní divize z New Yorku. Tento výcvik probíhal nejprve v místě dislokace brigády, později v neworském Camp Pine. Jednotky brigády zde navíc na konci léta a na začátku podzimu prodělaly střelecký a taktický výcvik. 2. pěší brigáda byla 11. října 1939 uvolněna z podřízenosti 1. divize a dočasně přidělena 2. sborové oblasti. K 1. červnu byla ve Fort Ontario deaktivována.



Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-brigada-1936-1940-t193823#569697Verze : 2
MOD