Main Menu
User Menu

2. pěší brigáda [1917-1925]

2nd Infantry Brigade

     
Název:
Name:
2. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
2nd Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.05.1917
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.03.1925
Nástupce:
Successor:
2. brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.05.1917-06.07.1917 1. expediční divize
06.07.1917-23.03.1925 1. divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?
DD.MM.1919-DD.MM.1920 Louisville, Camp Zachary Taylor
DD.MM.1920-DD.MM.1922 New Hanover, Camp Dix
DD.MM.1922-DD.MM.1925 Sackets Harbor, Madison Barracks

Velitel:
Commander:
07.06.1917-28.06.1917 Bullard, Robert L. (Colonel)
28.06.1917-22.07.1917 Bullard, Robert L. (Brigadier General)
22.07.1917-09.08.1917 Doyen, Charles A. (Colonel)
09.08.1917-14.08.1917 Bullard, Robert L. (Brigadier General)
14.08.1917-19.08.1917 Doyen, Charles A. (Colonel)
19.08.1917-26.08.1917 Bullard, Robert L. (Brigadier General)
26.08.1917-29.08.1917 Doyen, Charles A. (Colonel)
29.08.1917-04.09.1917 Bullard, Robert L. (Brigadier General)
04.09.1917-01.11.1917 Buck, Beaumont B. (Brigadier General)
01.11.1917-10.11.1917 Kobbe, Ferdinand W. (Colonel)
10.11.1917-27.08.1918 Buck, Beaumont B. (Brigadier General)
27.08.1918-12.10.1918 Buck, Beaumont B. (Brigadier General)
12.10.1918-17.10.1918 Barnhardt, George C. (Colonel)
17.10.1918-26.10.1918 Barnhardt, George C. (Brigadier General)
26.10.1918-29.05.1919 Marshall, Francis C. (Brigadier General)
29.05.1919-06.06.1919 Brown, Robert A. (Colonel)
06.06.1919-24.07.1919 Bamford, Frank E. (Brigadier General)
24.07.1919-17.11.1919 Brown, Robert A. (Colonel)
17.11.1919-16.03.1920 Marshall, Francis C. (Brigadier General)
DD.06.1920-08.09.1920 Hale, Harry C. (Brigadier General)
08.09.1920-03.06.1921 Edwards, Clarence R. (Brigadier General)
16.07.1921-21.06.1922 Weigel, William (Brigadier General)
21.06.1922-01.10.1923 Roberts, Charles D. (Colonel)
01.10.1923-20.11.1924 Weigel, William (Brigadier General)
20.11.1924-24.01.1925 Conner, Fox (Brigadier General)
24.01.1925-23.03.1925 Parker, Frank S. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.06.1917-23.03.1925 26. pěší pluk
07.06.1917-23.03.1925 28. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999 (p. 136)
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/2-pesi-brigada-1917-1925-t193821#557920Verze : 5
MOD