Main Menu
User Menu

27. divize [1921-1942]

27th Division

     
Název:
Name:
27. divize
Originální název:
Original Name:
27th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1942
Nástupce:
Successor:
27. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
23.12.1921-15.10.1940 New York (Manhattan), ?
15.10.1940-DD.MM.RRRR Anniston, Fort McClellan

Velitel:
Commander:
23.12.1921-22.05.1923 O’Ryan, John F. (Major General)
24.05.1923-31.12.1925 Berry, Charles W. Sr. (Major General)
31.12.1925-28.01.1926 Dyer, George R. (Brigadier General)
28.01.1926-21.11.1941 Haskell, William N. (Major General)
21.11.1941-01.09.1942 Pennell, Ralph M. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1921-DD.MM.RRRR 53. pěší brigáda
DD.MM.1921-DD.MM.1942 54. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/27-divize-1921-1942-t193717#557685Verze : 8
MOD