Main Menu
User Menu

36. divize [1921-1942]

36th Division

     
Název:
Name:
36. divize
Originální název:
Original Name:
36th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1942
Nástupce:
Successor:
36. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
02.05.1923-09.09.1935 Hulen, John A. (Major General)
26.09.1935-01.09.1936 Rains, George P. (Major General)
19.09.1936-13.09.1941 Birkhead, Claude V. (Major General)
13.09.1941-01.02.1942 Walker, Fred L. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 71. pěší brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 72. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/36-divize-1921-1942-t193708#557676Verze : 4
MOD