Main Menu
User Menu

44. divize [1920-1942]

44th Division

     
Název:
Name:
44. divize
Originální název:
Original Name:
44th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.02.1942
Nástupce:
Successor:
44. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.03.1924-30.11.1932 Gillmore, Quincy A. (Major General)
01.01.1933-23.06.1936 Toffey, John J. (Major General)
23.06.1936-21.06.1939 Price, Winfield S. (Major General)
29.06.1939-08.10.1941 Powell, Clifford R. (Major General)
08.10.1941-16.02.1942 Muir, James I. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 57. pěší brigáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 87. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/44-divize-1920-1942-t193700#557666Verze : 4
MOD