Main Menu
User Menu

76. divize [1921-1942]

76th Division

     
Název:
Name:
76. divize
Originální název:
Original Name:
76th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
76. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1921-01.11.1921 Casteel, Delphey T.E. (Lieutenant Colonel)
01.11.1921-31.07.1924 Cameron, George H. (Colonel)
31.07.1924-23.10.1924 Pearson, William S. (Major)
23.10.1924-19.03.1927 Gerhardt, Charles H. (Colonel)
19.03.1927-07.11.1928 England, George W. (Colonel)
07.11.1928-12.12.1928 Wells, Rush S. (Colonel)
12.12.1928-01.09.1930 England, George W. (Colonel)
01.09.1930-15.11.1933 Schoeffel, John B. (Colonel)
15.11.1933-20.06.1934 Hooper, Edward L. (Lieutenant Colonel)
20.06.1934-17.06.1940 Freeman, George D. Jr. (Colonel)
17.06.1940-31.10.1941 Blauvelt, Xavier F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 151. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 152. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 151. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 152. brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 151. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 152. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/76-divize-1921-1942-t193697#557662Verze : 6
MOD