Main Menu
User Menu

79. divize [1921-1942]

79th Division

     
Název:
Name:
79. divize
Originální název:
Original Name:
79th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
79. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
06.10.1921-22.12.1921 Hodges, Harry F. (Major General)
22.12.1921-01.12.1922 Bailey, Charles J. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.08.1921-01.05.1924 Carpenter, Edward (Colonel)
01.05.1924-18.04.1925 Cloke, Harold E. (Colonel)
18.04.1925-30.04.1931 Sorley, Lewis S. (Colonel)
30.04.1931-30.09.1936 Day, Clarence R. (Colonel)
30.11.1936-28.02.1938 Pillow, Jerome G. (Colonel)
28.02.1938-17.08.1938 Starkey, John R. (Colonel)
17.08.1938-DD.06.1940 Smith, Selwyn D. (Colonel)
28.06.1940-13.11.1940 Gage, Philip S. (Colonel)
13.11.1940-DD.02.1942 King, Joseph C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 157. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 158. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 157. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 158. brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 157. pěší brigáda
24.08.1936-DD.MM.1942 158. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Velitelé byli současně veliteli 3. sborové oblasti
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010

79. divize [1921-1942] - rukávové označenie počas 1. sv. vojny
https://www.314threunion2009.org/history.shtml

rukávové označenie počas 1. sv. vojny
https://www.314threunion2009.org/history.shtml

URL : https://www.valka.cz/79-divize-1921-1942-t193694#557659Verze : 9
MOD