Main Menu
User Menu

80. divize [1921-1942]

80th Division

     
Název:
Name:
80. divize
Originální název:
Original Name:
80th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
80. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.12.1921-01.12.1922 Bailey, Charles J. (Major General)
02.12.1922-18.07.1924 Muir, Charles H. (Major General)
28.04.1930-01.07.1930 Butner, Henry W. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1921-29.12.1921 Castner, Joseph C. (Colonel)
29.12.1921-01.07.1922 Robinson, James P. (Lieutenant Colonel)
01.07.1922-25.03.1923 Jamerson, George H. (Colonel)
25.03.1923-DD.03.1924 Robinson, James P. (Lieutenant Colonel)
22.09.1924-20.07.1928 Dallam, Samuel F. (Colonel)
20.07.1928-DD.10.1928 Price, Harrison J. (Colonel)
DD.10.1928-15.06.1932 Jarvis, Melville S. (Colonel)
15.06.1932-31.10.1932 Wells, Frank L. (Colonel)
01.11.1932-24.03.1933 Jackson, Thomas H. (Colonel)
24.03.1933-03.02.1935 Smith, Kerwin T. (Colonel)
03.02.1935-01.06.1936 Persons, William E. (Colonel)
01.06.1936-19.07.1938 Brinton, Louis C. Jr. (Colonel)
19.07.1938-15.06.1942 Farmer, Ellery (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 159. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 160. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 159. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 160. brigáda
24.08.1936-12.02.1942 159. pěší brigáda
24.08.1936-12.02.1942 160. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Velitelé Bailey a Muir byli současně velitelem 3. sborové oblasti
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/80-divize-1921-1942-t193687#557647Verze : 9
MOD